Warszawa 22-258-58-32 | Wrocław +48 71 377 23 57

IBX System Odżywka Światłoutwardzalna do Paznokci

IBX System – Nasze salony

  • Warszawa Centrum ul. Grzybowska 39
    tel. +48 22 258 58 32
  • Wrocław, Stare Miasto – Rynek, ul. Świętego Mikołaja 63
    tel. +48 71 377 23 57.

IBX – odżywka do paznokci naturalnych lub łączenia z malowaniem lakierem hybrydowym i klasycznym. 

Zaskakująco jednym z ostatnich krzyków mody jest naturalność. Powrót do bezpretensjonalnej elegancji nie jest obcy dziedzinie stylizacji paznokci. Jedni decydują się na manicure jeden kolor lub francuski. Inni, wręcz przeciwnie, rezygnują z lakierowania preferując podkreślenie naturalnych wdzięków pazurków. W obu przypadkach świetnie sprawdzi się odżywka IBX. Na pierwszy rzut oka nazwa ta może brzmieć zagadkowo. W rzeczywistości jest to profesjonalna odżywka światłoutwardzalna, która nie tylko niweluje widoczne mankamenty paznokci, ale także przyczynia się do poprawy ich kondycji. Choć na rynku może uchodzić za nowinkę to już od dawna na stałe zagościła ona w ofercie salonów Easy Nails w Warszawie oraz we Wrocławiu nie mając konkurencji wśród zabiegów pielęgnacyjnych.

Manicure Hybrydowy + IBX System

Cennik IBX System Odżywka Światłoutwardzalna do Paznokci Warszawa:

ZABIEG IBX Cena / Cena z kartą Easy Nails
WARSZAWA
IBX System Cena – odżywka światłoutwardzalna bez manicure 49 zł / 39 zł
IBX System Cena – odżywka światłoutwardzalna + manicure klasyczny 119 zł / 99 zł

 

Cennik IBX System Odżywka Światłoutwardzalna do Paznokci Wrocław:

ZABIEG IBX Cena / Cena z kartą Easy Nails
WROCŁAW
IBX System Cena – odżywka światłoutwardzalna bez manicure 45 zł / 39 zł
IBX System Cena – odżywka światłoutwardzalna + manicure klasyczny 119 zł / 99 zł

 

Czym jest IBX System?

System IBX to produkt odżywczy przeznaczony jedynie do użytku profesjonalnego. W przeciwieństwie do większości tradycyjnych preparatów tego rodzaju nie pozostaje on na powierzchni paznokcia, a wnika w jego strukturę. Po krótce – jest to produkt odpowiedzialny za wzmocnienie oraz odbudowę płytki paznokcia jak i jej ochronę przed bodźcami zewnętrznymi. Jest uważany za remedium w przypadku rozdwajającej się płytki, która może być dodatkowo cienka, poznakowana „białymi plamkami” czy też zniszczona podczas stylizacji.
IBX składa się z dwóch preparatów, które w połączeniu zapewniają paznokciom należycie kompleksową ochronę. Składowe systemu zawierają monomery, olejek jajoba i olejek awokado. Nie znajdziemy tu składników konserwujących czy też formaldehydów.

Plusy i plusiki IBX

Dzięki wnikaniu preparatu do wnętrza płytki można przypisać systemowi IBX wiele zalet. Jednym z nich jest możliwość łączenia tej odżywki ze stylizacją paznokci wymagającą pokrycia ich lakierem. Można więc cieszyć się nienagannym manicure, a przy okazji odbudować swoją płytkę paznokciową. Co więcej, preparat nie wymaga zmywania. Z racji nie przylegania do wierzchniej warstwy paznokci nie ma ryzyka, iż podczas codziennej rutyny doznamy nieestetycznych uszkodzeń. Z innej perspektywy, jest to odżywka zwłaszcza dla zabieganych. Czas, który przeznaczamy na wykonanie zabiegu jest odpowiednio krótki a nałożona odżywka nie wymaga dodatkowych kilku chwil na wyschnięcie – jest od razu gotowa do użytku!

Jak przebiega zabieg z wykorzystaniem Systemu IBX?

Dla postronnych sama procedura może się wydawać nieco komiczna, gdyż ujmując to kolokwialnie polega na unoszeniu rąk przed lampką w kilkuminutowych interwałach. Odstawiając żarty na bok, każdy zabieg z użyciem systemu IBX opiera się na nałożeniu kolejno dwóch elementów. Pierwszy z nich, dzięki podgrzaniu w delikatnym świetle żarówki wnika w głąb paznokcia. Dzięki temu integralność płytki zostaje wzmocniona. Paznokcie są mniej podatne na rozdwajanie, kruszenie i łuszczenie, a ponadto są im zapewnione optymalne warunki do wzrostu. Następnie jest nakładany drugi preparat stanowiący warstwę ochronną czy też swego rodzaju tarczę. Po utwardzeniu w świetle UV chroni on płytkę paznokciową przed czynnikami zewnętrznymi jak: zmienna temperatura, woda oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Kto jest adresatem kuracji odżywką IBX?

Skorzystać z tej usługi może praktycznie każdy. Wartości odżywcze oraz ochronne systemu są dedykowane potrzebom zgłaszanym zwłaszcza przez tych, których stan paznokci jest niezadowalający. Chociaż IBX jest o tyle produktem uniwersalnym, iż można go użyć także podczas rutynowej stylizacji paznokci. Kładziony jest wtedy jako warstwa wzmacniająca w trakcie manicure hybrydowego, vinylux wśród innych. Mogą go stosować zarówno kobiety jak i mężczyźni – jest to zabieg na tyle dyskretny, że ewentualny połysk płytki dla niewtajemniczonych będzie całkowicie naturalny.

Jak często można oddawać się tej przyjemności?

Częstotliwość wykonywania poszczególnych zabiegów w sesji zależy od wyjściowego stopnia uszkodzenia płytki paznokciowej. Standardowo zaleca się stosowanie systemu IBX od 1 do 4 razy na miesiąc. Poddawanie się kuracji częściej niż raz w tygodniu będzie przynosiło efekty odwrotne do zamierzonych – paznokcie zaczną być bardziej łamliwe.
Na samym początku, gdy paznokcie nadają sygnał SOS możemy powtarzać zabieg w odstępach tygodniowych. Wraz z poprawą ich kondycji wydłuża się interwały między kolejnymi wizytami do 2-3 tygodni. Typowo dla przyspieszenia wzrostu paznokci zalecamy stosowanie IBX System raz na trzy tygodnie. Prewencyjnie, w celu zapobiegania uszkodzeniom wystarczy przyjście na wizytę nawet raz w miesiącu.

Jak szybko możemy spodziewać się efektów kuracji?

Charakterystyka płytki paznokcia każdego klienta jest kwestią indywidualną. Z tego względu niemożliwym jest ustanowienie uniwersalnego czasu, po którym widoczne będą efekty wykonywanego zabiegu. Niektórzy już po pierwszej aplikacji czują wzmocnienie struktury paznokci, podczas gdy u innych niezbędne będzie wykonanie większej ilości zabiegów. Warto podkreślić, że uzyskanie zadowalających oraz długotrwałych rezultatów, którymi szczyci się system IBX wymaga z reguły serii składającej się z kilku wizyt w regularnych odstępach.