Warszawa 22-258-58-32 | Wrocław +48 71 377 23 57

Manicure Baby Boomer w Warszawie i Wrocławiu | Easy Nails | Babyboomer Warszawa, Baby boomer Wrocław

utworzone przez | sie 25, 2020 | Manicure | 1 komentarz

Ciekawszy niż manicure french, subtelniejszy od ombre i na pewno efektowny – oto baby boomer, manicure, który – choć dość młody– ma już swoją poważną historię. Nieważne, czy nazwa tego sposobu zdobienia paznokci pisana jest razem – jako babyboomer, lub osobno – baby boomer, ostateczny efekt zawsze jest ten sam: piękne, cieniowane płytki paznokciowe. Ale, ale… Czy aby na pewno efekt zawsze jest ten sam?…

Na pierwszy rzut oka efekt faktycznie wydaje się identyczny – paznokcie babyboomer przyciągają przecież spojrzenia elegancją powierzchni na której płynnie przechodzą jeden w drugi dwa kolory. Kiedy jednak przyjrzymy się dokładniej, okaże się, że efekt pracy manicurzystki na dłoniach każdej osoby jest inny.

Skąd się wziął manicure Baby Boomer?

Tego chyba nie wie nikt. Niemniej, podejrzenia kierują się w stronę babyboomersów, czyli osób, które były urodzone w czasach powojennego wyżu demograficznego. Wyż ten trwał dość długo, bo aż do 1964 r. I w tym czasie królowały pastelowe kolory – na topie były wszelkie warianty różu, beżu, brzoskwini, odcienie cieliste i biel. Tak się składa, że są to kolory, które znajdują zastosowanie w manicure babyboomer. Może więc faktycznie to cieniowane zdobienie paznokci ma coś wspólnego z tamtymi trendami?… Ale też baby boomer może być kojarzony z czymś bliższym naszym czasom: lubianą także obecnie modą na pastelowe kolory w okresach wyjątkowych w życiu, np. zawarcie związku małżeńskiego lub gdy kobieta zostaje mamą. Manicure babyboomer pasuje do takich okazji, jak ulał!

Jak zrobić manicure Baby Boomer krok po kroku?

To procedura kilkuetapowa.

 1. Na początku płytka paznokciowa musi być przygotowana – trzeba więc ściągnąć stary lakier, oczyścić i odtłuścić powierzchnię paznokcia oraz odsunąć lub wyciąć skórki.
 2. Na tak przygotowaną powierzchnię nakłada się bazę.
 3. Po jej utwardzeniu nakładany jest lakier w wybranym kolorze bazowym: różowy, beżowy, łososiowy, brzoskwiniowy albo cielisty. Lakierem tym maluje się płytkę cienko raz, potem utwardza, a następnie nakłada drugą warstwę – też cienko. I znów utwardza. Dlaczego manicurzystka nakłada lakier cienkimi warstwami? Ponieważ w ten sposób uzyskuje gładką, elegancką powierzchnię, na którą można bez przeszkód nałożyć kolejną warstwę.
 4. Kolejny krok to nałożenie białego lakieru – dozowany jest on jednak tylko przy brzegu płytki paznokciowej. Tej warstwy nie utwardza się (a przynajmniej do czasu), tylko rozprowadza się ją na powierzchni paznokcia tak, aby powstało wspomniane już płynne przejście jednego koloru w drugi. Jedne manicurzystki wykorzystują w tym etapie maleńki pędzelek, inne – pęsetę z kawałeczkiem gąbki, którą stemplują paznokieć miejsce przy miejscu, rozprowadzając w ten sposób biały lakier na spodniej, pastelowej powierzchni. Można też biały lakier rozprowadzić palcem (oczywiście przyodzianym w rękawiczkę). Nasze manicurzystki w Easy Nails potrafią korzystać ze wszystkich technik, aby uzyskać perfekcyjne cieniowanie kolorów – dobierają najwłaściwszą metodę indywidualnie do klientki. Kiedy biały lakier jest już rozprowadzony na płytce, utwardza się go, a następnie nakłada kolejną warstwę bieli, rozprowadzając ją tak, aby stopniowo było tego koloru coraz więcej przy brzegu paznokcia. W razie potrzeby można nałożyć jeszcze trzecią warstwę – tu decyzje zapadają indywidualnie.
 5. Na koniec paznokieć pokrywany jest topem i przecierany wacikiem z cleanerem, natomiast w skórki wcierana jest odżywka.

Manicure Hybrydowy Babyboomer Warszawa i Wrocław – samodzielnie czy w Easy Nails?

Odpowiedź jest oczywista – w salonie Easy Nails, ponieważ aby perfekcyjnie wykonać manicure w stylu babyboomer potrzeba dwóch elementów:

 • wprawy w zdobieniu paznokci;
 • świetnych produktów do manicure.

Paznokcie Baby Boomer ze zdobieniem

Na początek praktyczna uwaga: nie jest prawdą, że wykonanie manicure w stylu babyboomer to przysłowiowa bułka z masłem i uda się nawet nowicjuszce. Perfekcyjne roztarcie lakieru tak, aby uzyskać efekt płynnego, stopniowego wtapiania się bieli w inny kolor, wymaga sporej wprawy. Udało się samodzielnie uzyskać dobry rezultat na jednym paznokciu? Świetnie! Ale identyczny efekt musi pojawić się na każdym z 10 paznokci obu dłoni – i to już nie jest takie proste, jak się początkowo wydaje.

Warto też troszkę podumać nad wyborem lakieru kolorowego, ponieważ im wyrazistsza jego barwa, tym większy kontrast powstanie pomiędzy kolorem u nasady paznokcia a białym brzegiem. Jeśli więc komuś zależy na stonowanym przejściu z jednego koloru w drugi, powinien stawiać na lakiery słabiej nasycone pigmentem. Stopień nasycenia lakieru pigmentem i jego transparentność mają też wpływ na to, ile kolejnych warstw lakieru kolorowego oraz białego trzeba będzie nałożyć, aby uzyskać pożądane, perfekcyjne stopniowe stapianie się dwóch barw.

I jeszcze ważna informacja – w Easy Nails pracujemy na świetnych produktach marki SPN.

Teraz już wszystko wiadomo i możecie sobie już wyobrażać, jak manicure baby boomer wykonany w naszym salonie w Warszawie lub we Wrocławiu będzie wyglądać na Waszych paznokciach.

UMÓW WIZYTĘ

W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno zabiegi dobrze znane i popularne jak i kosmetyczne nowości i hity. Zapraszamy wszystkie wielbicielki lakierów do paznokci – mamy w ofercie setki najmodniejszych i najpiękniejszych kolorów.

SKOMENTUJ WPIS

1 komentarz

 1. Ania

  Świetny manicure – idealny na weselę lub imprezę. Sama korzystałam z Easy Nails i mogę z czystym sumieniem polecić ❤

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *