Warszawa 22-258-58-32 | Wrocław +48 71 377 23 57

Jak Dbać o Paznokcie w Ciąży? Pielęgnacja paznokci w trakcie ciąży.

utworzone przez | gru 2, 2020 | Polecane | 0 komentarzy

Brak możliwości pomalowania paznokci w ciąży to mit! Wiele kobiet będących przy nadziei zaprzestaje dbania o paznokcie w obawie, że preparaty zawarte w składzie stosowanych produktów do manicure w negatywny sposób wpłyną na zdrowie wyczekiwanego dziecka. W Internecie nadal można natknąć się na wiele przestarzałych publikacji, które dodatkowo przyczyniają się do pogłębienia obaw ciężarnych. Niemniej jednak, nowoczesne technologie wytwarzania kosmetyków do pielęgnacji paznokci, coraz częściej skłaniają się ku eliminacji szkodliwych produktów i zastępowania ich produktami pochodzenia organicznego lub tymi, które naturalnie występują w środowisku.

Przyszłe mamy, mogą zatem spokojnie korzystać z zabiegów manicure. Muszą tylko wiedzieć, które preparaty będą dla nich zupełnie bezpieczne oraz w jaki sposób należy z nich korzystać, aby osiągnąć optymalne efekty.

Zmiany hormonalne w trakcie ciąży są często powodem słabszej kondycji paznokci i włosów.

W trakcie ciąży u kobiet w organizmie zachodzi wiele zmian w gospodarce hormonalnej. Dotyczą one również paznokci. Część kobiet skarży się wówczas, że ich paznokcie stają się kruche i łamliwe, a inne panie zauważają wręcz odwrotne zmiany – ich płytka paznokciowa staje się mocna i odporna na rozdwajanie. Dzieje się tak, ponieważ każdy organizm inaczej reaguje na zmiany hormonalne. W trakcie ciąży kobiety stosują sporą ilość suplementów, mających na celu przebycie tego okresu w zdrowiu, tak aby dziecku również nie stała się krzywda. To właśnie te suplementy, mogą powodować zmiany w strukturze paznokci i włosów. Po okresie karmienia piersią, hormony w większości stabilizują się i następuje powrót do stanu sprzed ciąży.

Co robić, aby paznokcie w ciąży były mniej łamliwe – pielęgnacja domowa

Jeśli podczas ciąży paznokcie są kruche i bardzo się łamią, powinno się o nie zadbać bardziej niż zazwyczaj:

 1. 1. Staraj się je opiłowywać jak najkrócej – nie martw się na krótkich paznokciach też można położyć lakier a efekt końcowy będzie powalać na kolana przyszłego tatę.
 2. 2. Jeśli wykonujesz manicure hybrydowy samodzielnie, pamiętaj, aby paznokcie opiłowywać w poprzek płytki oraz delikatnie zaokrąglać brzegi. Dzięki takiemu zabiegowi paznokcie nie będą postrzępione, a co za tym idzie nie będą się zahaczać, łamać i rozdwajać. Wówczas ryzyko uszkodzenia płytki paznokciowej w skutek urazu mechanicznego diametralnie maleje.
 3. 3. Poproś swojego lekarza, aby pomógł ułożyć Ci dietę bogatą w składniki mineralne, witaminy (zwłaszcza A, E oraz B). Unikaj żywności wysoko przetworzonej ponieważ jest ona nie tylko szkodliwa dla włosów i paznokci, ale również dla organizmu matki i dziecka.
 4. 4. Stosuj naturalne odżywki i olejki do paznokci. Zalecamy przywiązywać szczególną uwagę do składu produktu oraz korzystać wyłącznie tych specyfików gdzie jest on prosty i nie zawiera substancji szkodliwych.

Jakich substancji w lakierach i odżywkach unikać w czasie ciąży?

Nie stosuj lakierów, odżywek i innych produktów do paznokci jeżeli zawierają:

 1. Formaldehyd – powoduje częste uczulenia, bardzo źle działa na skórę, wątrobę, drogi oddechowe, układ odpornościowy, układ rozrodczy i nerwowy
 2. Żywica formaldehydowa – podrażnia skórę, oczy i płuca
 3. Toulen – szkodliwy dla układu oddechowego, rozrodczego i nerwowego, podrażnienie i uszkodzenie oczu oraz skóry
 4. DBP (ftalany dibutylowe) – szkodliwe dla układu hormonalnego i nerwowego, obecnie te substancje są w Europie zakazane i nie można stosować ich w kosmetykach.
 5. Kamfora – zaczerwienienie skóry, może wywoływać zatrucia i uczulać
 6. Ksylen – powoduje podrażnienia jamy ustnej i gardła, wywołuje bóle i zawroty głowy, może powodować problemy z sercem i wątrobą oraz prowadzić do uszkodzenia nerek
 7. Parabeny – nie można ich stosować w produktach, których nie da się spłukać, będą więc dobre w proszku do prania, ale nie w lakierze do paznokci

Pielęgnacja paznokci w salonie Easy Nails

Wiemy ile trosk wisi nad głową przyszłej mamy. Z tego względu najlepiej rozważyć oddanie przynajmniej opieki nad stanem swoich paznokci w ręce specjalistów. W Easy Nails możesz być zupełnie spokojna o to, że żadne szkodliwe substancje nie przenikną do Twojego organizmu oraz nie wpłyną negatywnie na przebieg ciąży. Używamy bowiem kosmetyków, które nie zawierają tak owych środków w swoim składzie. Co więcej możemy poszczycić się tym, że lakiery przez nas stosowane nie są testowane na zwierzętach, i są to produkty z tak zwaną formuła „3 Free”. Oznacza to, że całkowicie wyeliminowano z nich toulen, aldehyd mrówkowy i ftalan dibutylu (DBP) – wszystkie trzy substancje zaliczane są do grona tych, których warto unikać podczas tak wyjątkowego stanu. Zamiast parabenów i innych szkodliwych substancji, zastosowano w nich składniki pochodzenia naturalnego.

Na jakich markach pracujemy?

Pracujemy na markach profesjonalnych, mianowicie CND oraz SPN. Mamy do nich zaufanie, gdyż wiemy, że oprócz przynoszenia zadowalających efektów w stylizacji paznokci to są także bezpieczne dla naszych klientek pod względem zdrowotnym. Sprawdzają się nawet na bardzo krótkich paznokciach. Ponadto, bazy proteinowe marki SPN nie tylko pozwalają nadbudować kruchą płytkę paznokcia ale są też one dodatkowo wzbogacone w substancje odżywcze, które wspomagają wzrost paznokcia. Lakiery CND (Shellac i Vinylux) są bezpieczne nawet dla osób z licznymi alergiami.

Rozwijając markę oraz sieć prowadzonych salonów Easy Nails bezpieczeństwo klienta podczas korzystania ze świadczonych usług traktujemy jako nasz priorytet. Wobec tego zapraszamy wszystkie Panie będące w ciąży lub karmiące piersią na perfekcyjnie wykonane zabiegi manicure.

UMÓW WIZYTĘ

W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno zabiegi dobrze znane i popularne jak i kosmetyczne nowości i hity. Zapraszamy wszystkie wielbicielki lakierów do paznokci – mamy w ofercie setki najmodniejszych i najpiękniejszych kolorów.

SKOMENTUJ WPIS

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.