Warszawa 22-258-58-32 | Wrocław +48 71 377 23 57

Brak możliwości pomalowania paznokci w ciąży to mit! Wiele kobiet, będących w ciąży, zaprzestaje dbania o paznokcie, w obawie, że preparaty zawarte w składzie produktów do manicure, mogą zaszkodzić zdrowiu dziecka. W Internecie nadal istnieje wiele przestarzałych publikacji, które dodatkowo przyczyniają się do pogłębienia obaw ciężarnych. Niemniej jednak, nowoczesne technologie wytwarzania kosmetyków do pielęgnacji paznokci, coraz częściej skłaniają się ku eliminacji szkodliwych produktów i zastępowania ich produktami organicznymi lub produktami naturalnie występującymi w środowisku.

Przyszłe mamy, mogą zatem spokojnie korzystać z zabiegów manicure. Muszą tylko wiedzieć, które preparaty będą dla nich zupełnie bezpieczne.

Zmiany hormonalne w trakcie ciąży są często powodem słabszej kondycji paznokci i włosów.

W trakcie ciąży u kobiet w organizmie zachodzi wiele zmian, dotyczą one również paznokci. Cześć kobiet skarży się wówczas, że ich paznokcie stają się kruche i łamliwe, a inne panie zauważają odwrotne zmiany – ich płytka paznokciowa staje się mocna i odporna na rozdwajanie. Dzieje się tak, ponieważ każdy organizm inaczej reaguje na zmiany hormonalne. W trakcie ciąży kobiety stosują sporą ilość suplementów, mających na celu przebycie tego okresu w zdrowiu, tak aby dziecku również nie stała się krzywda. To właśnie te suplementy, mogą powodować zmiany w strukturze paznokci i włosów. Po okresie karmienia piersią, hormony w większości stabilizują się, i następuje powrót do stanu sprzed ciąży.

Co robić, aby paznokcie w ciąży były mniej łamliwe – pielęgnacja domowa

Jeśli podczas ciąży paznokcie są kruche i bardzo się łamią, powinnaś o nie zadbać bardziej niż zazwyczaj:

 1. Staraj się je opiłowywać jak najkrócej – nie martw się na krótkich paznokciach, też można położyć lakier.
 2. Jeśli wykonujesz manicure hybrydowy samodzielnie, pamiętaj, aby paznokcie opiłowywać w poprzek płytki i delikatnie zaokrąglać brzegi. Dzięki takiemu zabiegowi, paznokcie nie będą postrzępione, a co za tym idzie nie będą się zahaczać, łamać i rozdwajać.
 3. Poproś swojego lekarza, aby pomógł ułożyć Ci dietę, bogatą w składniki mineralne witaminy, zwłaszcza A, E oraz B. Unikaj żywności wysoko przetworzonej, jest ona nie tylko szkodliwa dla włosów i paznokci, ale również dla organizmu matki i dziecka.
 4. Stosuj naturalne odżywki i olejki do paznokci, takie, które posiadają prosty skład i nie zawierają substancji szkodliwych.

Jakich substancji w lakierach i odżywkach unikać w czasie ciąży?

Nie stosuj lakierów, odżywek i innych produktów do paznokci jeżeli zawierają:

 1. Formaldehyd – powoduje częste uczulenia, bardzo źle działa na skórę, wątrobę, drogi oddechowe, układ odpornościowy, układ rozrodczy i nerwowy
 2. Żywica formaldehydowa – podrażnia skórę, oczy i płuca
 3. Toulen – szkodliwy dla układu oddechowego, rozrodczego i nerwowego, podrażnienie i uszkodzenie oczu oraz skóry
 4. DBP (ftalany dibutylowe) – szkodliwe dla układu hormonalnego i nerwowego, obecnie te substancje są w Europie zakazane i nie można stosować ich w kosmetykach.
 5. Kamfora – zaczerwienienie skóry, może wywoływać zatrucia i uczulać
 6. Ksylen – powoduje podrażnienia jamy ustnej i gardła, wywołuje bóle i zawroty głowy, może powodować problemy z sercem i wątrobą oraz prowadzić do uszkodzenia nerek
 7. Parabeny – nie można ich stosować w produktach, których nie da się spłukać, będą więc dobre w proszku do prania, ale nie w lakierze do paznokci

Pielęgnacja paznokci w salonie Easy Nails

Najlepiej jednak oddać swoje paznokcie w ręce specjalistów. W Easy Nails, możesz być zupełnie spokojna o to, że żadne szkodliwe substancje nie przenikną do Twojego organizmu. Używamy bowiem kosmetyków, które nie zawierają ich w składzie. Lakiery, przez nas stosowane, nie są testowane na zwierzętach, i są to produkty z tak zwaną formuła „3 Free”. Oznacza to, żet całkowicie wyeliminowano z nich toulen, aldehyd mrówkowy i ftalan dibutylu (DBP). Zamiast parabenów i innych szkodliwych substancji, zastosowano w nich składniki pochodzenia naturalnego.

Na jakich markach pracujemy?

Pracujemy na markach profesjonalnych: CND oraz SPN – mamy do nich zaufanie, wiemy, że są bezpieczne dla naszych klientek. Sprawdzają się nawet na bardzo krótkich paznokciach. Ponadto bazy proteinowe marki SPN, pozwalają nadbudować kruchą płytkę paznokcia, dodatkowo wzbogacone są o substancje odżywcze, które wspomagają wzrost paznokcia. Lakiery CND (Shellac i Vinylux) są bezpieczne nawet dla osób z licznymi alergiami.

Zapraszamy wszystkie Panie będące w ciąży lub karmiące piersią na super zabiegi manicure. Do zobaczenia w naszych salonach.