Warszawa 22-258-58-32 | Wrocław +48 71 377 23 57

Pedicure i manicure na lato – najlepsze porady na wakacje

utworzone przez | lip 30, 2016 | Manicure, Pedicure | 0 komentarzy

Projektanci nie są całkowicie zgodni, jak ma wyglądać manicure na lato. Jedni zalecają, aby na płytkach w tym roku było kolorowo, metalicznie i intensywnie. Inni wskazują na barwy pastelowe i naturalny look paznokci, a miłośnicy trendów niegdysiejszych próbują wskrzesić manicure hybrydowy typu ombre. Jak się odnaleźć w tych często sprzecznych zaleceniach modowych?

Jak najdłużej zachować urodę manicure i pedicure na lato? Podpowiadamy.

  • Jeśli wiesz, co chcesz mieć na paznokciach, to świetnie. Jeśli tego nie wiesz lub nie masz pewności, jaki styl wybrać, poradź się specjalistek pracujących w salonach Easy Nails. Może się okazać, że ciężki metaliczny odcień lakieru, który pierwotnie został wybrany do sukienki na najbliższe garden party, odrzucisz na rzecz lekkiej transparentnej powłoki wykonanej z dobrej odżywki. Lub zdecydujesz się na manicure japoński, dzięki któremu ukażesz światu naturalną urodę twoich paznokci.
  • Zastanów się, czy lakier jest ci rzeczywiście potrzebny. Bo jeśli podczas wakacyjnych wojaży przewidujesz wycieczki wysokogórskie, szaleństwa w parkach linowych czy na ściankach wspinaczkowych, to malowanie lakierem podczas manicure na lato mija się z celem. Tak ekstremalnych warunków nie wytrzyma nawet najlepsza powłoka na paznokciach. A często i same paznokcie – bo o złamanie płytki podczas pokonywania choćby naszej tatrzańskiej Orlej Perci nietrudno.
  • Jeśli twoje wakacje upłyną pod znakiem dużej aktywności fizycznej i w trudnych warunkach outdoorowych, o paznokcie zacznij dbać na kilka tygodni przed wyjazdem. Zafunduj im wszystko, co najlepsze, aby wzmocnić i odżywić płytki. Z naszych zabiegów polecamy kąpiele w parafinie, manicure i pedicure japoński, terapeutyczny lub SPA. Jeżeli twoje płytki paznokciowe są bardzo osłabione, na jakiś czas zrezygnuj z pokrywania ich lakierami. Zainwestuj za to w odżywki i serum oraz w czas, który poświecisz na aplikowanie tych preparatów na paznokcie. Warto – bo kiedy już wyjedziesz na wakacje, płytki będą na tyle mocne, że nie ulegną uszkodzeniu na pierwszym fragmencie łańcucha przykutego do skały w górach. Pedicure na lato i manicure planuj zatem tak samo starannie, jak sam wyjazd wakacyjny.
  • Dbaj o stopy – nawet, jeżeli nie będziesz nakładać lakieru na palce u nóg przed wyjazdem wakacyjnym, zainwestuj w poprawę kondycji i wyglądu płytek. Bo kiedy zejdziesz z górskiego szlaku, ściągniesz buty trekkingowe i jeszcze będziesz mieć siły na tańce lub romantyczny spacer, twoje stopy – tym razem przyodziane w lekkie sandałki – będą wyglądać uroczo nawet po całodziennej wspinaczce. Polecamy serię zabiegów pedicure terapeutycznego, SPA oraz Callus Peel. Także kąpiele w parafinie zdziałają cuda.
  • Jeżeli zdecydujesz się na wykonanie manicure na lato lub pedicure w miejscowości, w której będziesz wypoczywać, zadbaj, aby po zabiegu przez minimum godzinę nie korzystać z basenu lub naturalnego kąpieliska ani nie chodzić na plażę – szczególnie podczas wietrznej pogody. Chodzi o to, aby dać czas lakierowi na dokładne zastygnięcie i utwardzenie się powłoki. Piasek może zniszczyć nie do końca utwardzoną powierzchnię lakieru. Uwaga na piasek pustynny: wciska się wszędzie. Jest wprawdzie drobny, ale nawet taki może zaszkodzić połyskowi nieutwardzonego do końca lakieru.

UMÓW WIZYTĘ

W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno zabiegi dobrze znane i popularne jak i kosmetyczne nowości i hity. Zapraszamy wszystkie wielbicielki lakierów do paznokci – mamy w ofercie setki najmodniejszych i najpiękniejszych kolorów.

SKOMENTUJ WPIS

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *