Warszawa 22-258-58-32 | Wrocław +48 71 377 23 57

Porządki? Uratuj swoje paznokcie! Jak dbać o paznokcie w czasie sprzątania i gotowania.

utworzone przez | maj 31, 2017 | Polecane | 0 komentarzy

Porządków i gotowania nie da się, niestety, uniknąć, ale paznokcie ich nie lubią. Można jednak ustrzec rogowe płytki przed zniszczeniem podczas przywracania ładu i urody w pomieszczeniach lub poza nimi. Podpowiadamy, jak sprzątać mądrze, aby paznokcie nie tylko ocalić, ale nawet ich nie uszkodzić.

Porządkowanie i gotowanie wymaga czasem użycia siły, sprytu lub precyzji. Paznokcie przydają się w każdej z wymienionych sytuacji. Jeśli jednak nie chcesz, aby umycie okien lub wyszorowanie patelni kończyło się wielotygodniową regeneracją płytki paznokciowej, zadbaj o swoje paznokcie na wszelkie możliwe sposoby. Jest ich całkiem sporo. Oto one:

  • Sprzątanie w gumowych rękawiczkach – zaopatrz się w dwa rodzaje rękawic: silikonowe, cienkie, oraz grube, z wyściełanym wnętrzem. Tych pierwszych możesz używać do prac wykonywanych na mokro lub na sucho, które wymagają precyzji, np. wyczyszczenia trudno dostępnych szczelin lub pucowania czy polerowania niewielkich elementów przy użyciu środków powierzchniowo czynnych, nabłyszczających lub barwiących. Grube gumowe rękawice znakomicie zdają egzamin przy wszystkich pracach przeprowadzanych na mokro, np. zmywanie naczyń, mycie okien czy auta. Ważne: kupując rękawice grube, wybierz te, w których część pokrywająca przedramię jest długa – wtedy prawdopodobieństwo, że do wnętrza tego akcesorium ochronnego przedostanie się woda, jest małe. W handlu dostępne są też rękawice w sprayu.
  • Jeśli nie możesz używać rękawic do prac porządkowych lub ich nie masz, pokryj skórę dłoni i paznokcie warstwą kremu ochronnego lub preparatu z gliceryną. W ten sposób przynajmniej częściowo zabezpieczysz płytkę przed wysuszeniem i uszkodzeniami. Krem warto wmasować w skórę dłoni i paznokcie przed każdą pracą domową – poza obróbką żywności (chyba że chcesz na przykład jeść surówkę z pomidorem pachnącym jak mydlana szafa ;-)). Nie nakładaj też kremu bezpośrednio przed założeniem rękawic – utrudnisz sobie tę czynność na tyle skutecznie, że możesz zechcieć całkowicie zrezygnować z używania rękawic. Wklep krem w dłonie i paznokcie, pozwól mu się porządnie wchłonąć i dopiero potem nakładaj rękawice.
  • Sprzątanie i gotowanie zaplanuj i wykonaj prace domowe na czas przed nałożeniem manicure. Jeżeli twoje paznokcie są już pokryte lakierem dowolnego rodzaju, obowiązkowo nakładaj do pracy rękawice (lub deleguj „mokrą robotę” innym osobom). Jak ognia unikaj kontaktu paznokci zdobionych manicure hybrydowym, klasycznym lub vinylux z jakimikolwiek środkami czyszczącymi.

A co po sprzątaniu? Na pewno zasłużony relaks, ale pamiętaj, że należy się on także twoim dłoniom i paznokciom. Jeżeli masz zamiar relaksować się, malowniczo rozciągając ciało na tapczanie, lub będziesz odpoczywać siedząc przed telewizorem, do towarzystwa weź tubkę lub słoiczek kremu odżywczego, regenerującego, nawilżającego. Wmasuj dość grubą warstwę w skórę dłoni, a kiedy krem się wchłonie, nałóż kolejną porcję i również wmasuj. Tę sama procedurę możesz zastosować na noc. Aby dodatkowo zwiększyć skuteczność działania preparatów kosmetycznych na skórę dłoni i paznokcie, nałóż na noc bawełniane rękawiczki.
Po sprzątaniu wybierz się też koniecznie do jednego a naszych Nail Barów we Wrocławiu lub w Warszawie. I zafunduj paznokciom i skórze dłoni relaks profesjonalny.

UMÓW WIZYTĘ

W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno zabiegi dobrze znane i popularne jak i kosmetyczne nowości i hity. Zapraszamy wszystkie wielbicielki lakierów do paznokci – mamy w ofercie setki najmodniejszych i najpiękniejszych kolorów.

SKOMENTUJ WPIS

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.