Warszawa 22-258-58-32 | Wrocław +48 71 377 23 57

Ratunku! Pękające paznokcie! Domowe i salonowe sposoby.

utworzone przez | lut 11, 2018 | Manicure, Pedicure | 2 Komentarze

Pękające paznokcie to problematyczna przypadłość, która niejednokrotnie nęka nasze dłonie i stopy. To właśnie z tego powodu jesteśmy skazani na ciągłe życie w niepewności oczekując ewentualnego bólu związanego z niefortunnym złamaniem. Nie możemy się też cieszyć pełnią możliwości jakie ma nam do zaoferowania stylizacja paznokci. Wprawdzie od tego się nie umiera, ale lepiej podejść do tej sprawy śmiertelnie poważnie. Bo skoro zależy Ci na tym, aby zachwycać pięknymi dłońmi i zadbanymi stopami, to pęknięcia płytek paznokciowych to wróg numer jeden dla urody i estetyki palców.
Jeżeli pękające paznokcie pojawiają się na stopach, sprawą należy zająć się tym bardziej intensywnie. No, chyba że jesteś gotowa na wydawanie majątku na zakupy dziesiątek par rajstop. Nic bowiem tak skutecznie nie niszczy tej części garderoby, jak szorstkie pięty i popękane lub kruche paznokcie.

Pękające paznokcie – w czym tkwi przyczyna?

Powody pękania płytek paznokciowych powinniśmy szukaj w naszym otoczeniu lub w swoim własnym organizmie. Przyczyny tej przypadłości mogą być naprawdę różnorodne.

 • Grzybica – najczęściej objawia się na paznokciach stóp. Bo sprzyjają temu warunki: do zakażenia patogennym mikroorganizmem dojść może np. na basenie, w saunie, podczas korzystania z prysznica lub kąpieli w miejscu nocowania podczas wyjazdu – wszędzie tam, gdzie chodzimy na bosaka a powinnyśmy mieć założone klapki lub obuwie ochronne. Pękającym paznokciom towarzyszy w tym przypadku zazwyczaj zażółcenie płytki. Płytka może też kruszyć się i łamać.
 • Chemia gospodarcza – pękanie widoczne jest głównie na wolnym obrzeżu paznokcia, bo tu płytka jest najbardziej osłabiona. Pękaniu towarzyszy zazwyczaj łuszczenie się obrzeża paznokcia. To symptom osłabienia i zmiękczenia rogowej warstwy spowodowane kontaktem ze środkami czystości zawierającymi często chlor, amoniak, kwas octowy.
 • Środki kosmetyczne – pękanie może być pokłosiem osłabienia płytki przez częste zmywanie lakieru acetonem. Ale też może to być specyficzny objaw alergii na kosmetyk.
 • Niedobory witamin i minerałów – mogą wynikać z nieprawidłowo zbilansowanej diety, nadużywania alkoholu, kawy (wypłukują witaminy z grupy B oraz magnez) lub też być pokłosiem chorób, w których dochodzi do nieprawidłowego wchłaniania składników z jelita, albo też witaminy i minerały są nadmiernie wydalane. Najnowsze badania wskazują również braki witaminy D jako przyczynę łamliwych paznokci, dlatego warto rozważyć delikatne opalanie w lecie i suplementację jesienią i zimą. 
 • Łuszczyca – na paznokciach daje charakterystyczne poprzeczne pęknięcia.
 • Urazy mechaniczne – mogą powodować natychmiastowe pękniecie płytki albo też jej uszkodzenie powierzchowne, które może się pogłębić i z czasem paznokieć pęknie.
 • Nieodpowiednio wykonywane zabiegi manicure – pęknięcia paznokci bywają rezultatem zbyt intensywnego lub zbyt głębokiego piłowania płytek.
 • Obgryzanie paznokci – zawsze doprowadza do osłabienia płytki, szczególnie w jej brzeżnej części. W takiej sytuacji o pęknięcie nietrudno – nawet przy niewielkim przeciążeniu lub urazie.

Jak radzić sobie z pękającymi paznokciami?

 • Grzybica lub łuszczyca – marsz do dermatologa! W tych przypadkach pomóc może tylko lekarz. Doraźnie możesz korzystać z preparatów dostępnych bez recepty.
 • Zmień dietę na bogatą w pestki, orzechy, warzywa i owoce, bo to najlepsze źródła witamin i minerałów. Suplementuj też witaminy A, D, H, z grupy B, PP oraz krzem, wapń, żelazo i magnez. I koniecznie odstaw alkohol oraz kawę i mocną herbatę.
 • Przestań obgryzać paznokcie.
 • Do prac domowych zakładaj rękawiczki.
 • Piłowanie paznokci w domu zastąp manicure i pedicure wykonanym w salonie Easy Nails w Warszawie lub we Wrocławiu. Możesz wybierać w kilku różnych zabiegach, w tym w silnie wzmacniającym płytkę zabiegiem IBX System. Zrezygnuj też z używania zwykłego acetonu na rzecz profesjonalnych zmywaczy lakieru do paznokci.

Zabiegi poprawiające kondycję paznokcia w Easy Nails

Wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych w profesjonalnym nail barze służy znacznej poprawie kondycji paznokci, dzięki czemu istnieje mniejsze prawdopodobieństwa jakiegokolwiek mechanicznego urazu płytki paznokcia. Z pośród zabiegów oferowanych przez Easy Nails znajdziemy te, które cechują się właściwościami terapeutycznymi.
Jednym z nich jest klasyczny manicure bez malowania zakończony nałożeniem warstwy bezbarwnej odżywki na paznokcie. Alternatywą jest manicure połączony z zastosowaniem systemu odżywczego IBX. Podczas gdy zwyczajowo stosowana odżywka pozostaje na wierzchniej warstwie płytki paznokcia, to aktywne składniki preparatów używanych podczas IBX wnikają w głąb struktury paznokcia. Zaskoczenie może stanowić to, że system IBX składa się z dwóch warstw. Pierwsza odżywia, nawilża oraz przyśpiesza wzrost paznokcia. Nakładana następnie druga warstwa stanowi ochronę paznokcia przez bodźcami zewnętrznymi. Zarówno manicure klasyczny z odżywką lub zabieg IBX można swobodnie łączyć z nałożeniem lakieru Vinylux lub hybrydy. Uzyskamy wtedy oszałamiający efekt dzięki nadaniu wyróżniającego koloru płytce paznokcia przy jednoczesnej trosce o integralność jego struktury. 

 

UMÓW WIZYTĘ

W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno zabiegi dobrze znane i popularne jak i kosmetyczne nowości i hity. Zapraszamy wszystkie wielbicielki lakierów do paznokci – mamy w ofercie setki najmodniejszych i najpiękniejszych kolorów.

SKOMENTUJ WPIS

2 komentarze

 1. Versum

  Dobrze, ze istnieją sposoby aby ustrzec się przed pękającymi paznokciami. Ciekawe zestawienie, czekam na więcej! ;)

  Odpowiedz
 2. elli

  mi przestały pękać, jak przez dłuższy czas używałam serum biotebal do paznokci. Stały się mocniejsze i płytka już nie jest taka cienka

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *