Warszawa 22-258-58-32 | Wrocław +48 71 377 23 57

Szybszy wzrost paznokci – sprawdzone sposoby

utworzone przez | mar 4, 2017 | Polecane | 0 komentarzy

 

Krótkie lub połamane paznokcie mogą stanowić utrapienie zwłaszcza wtedy, gdy chcielibyśmy pokusić się o zapierającą dech w piersiach stylizację pazurków. Mimo wszystko, nie każdy jest gotowy posiłkować się takimi rozwiązaniami jak przedłużanie żelem bądź wzmacnianie ich akrylem. W takim przypadku zalecamy zapoznanie się z naturalnymi metodami na szybszy wzrost paznokci. Niejednokrotnie już mimochodem na naszych wcześniejszych wpisach poruszaliśmy tą tematykę, ale tym razem chcielibyśmy przedstawić Państwu wszystkie wiadomości w tej materii skompilowane w jednym miejscu. Wyjaśniamy też co wspólnego z wzrostem paznokci mają czynniki takie jak nasz metabolizm, słońce czy bębnienie palcami w blat stołu.

Metabolizm

Wszystko co dobre dla paznokci zaczyna się od przyspieszenia metabolizmu czyli ogółu przemian i reakcji mających na celu podtrzymać funkcje życiowe organizmu dostarczając substancje odżywcze do komórek. Tak samo jak niedźwiadek przemiana materii zapada w stan głębokiego snu zimową porą, ale kolokwialnie mówiąc potem rusza z kopyta wraz z nadejściem wiosny. Żwawiej krążąca krew w naczyniach sprawniej rozprowadza po ciele składniki pokarmowe – również te, które biorą udział w tworzeniu płytki paznokciowej.

Słońce – fundament szybkiego wzrostu paznokci

Można śmiało powiedzieć, że korzystnego przyśpieszenia wzrostu paznokci nie byłoby, gdyby nie coraz więcej słońca każdego wiosennego dnia. Dzięki słonecznemu ciepłu i blaskowi mamy więcej:

  • witamin i mikroelementów dostarczanych z pożywieniem obfitującym coraz bardziej w świeże warzywa, a z czasem i w świeże owoce;
  • witaminy D, która powstaje w organizmie pod wpływem promieniowania słonecznego, a jest potrzebna do wydłużania się paznokci;
  • energii, dzięki której odczuwamy większą chęć do prowadzenia aktywnego trybu życia – dzięki czemu w istocie krew szybciej krąży w naszym ciele. Przypływ energii bierze się z kolei z pobudzenia ważnych gruczołów dokrewnych i zwiększenia ilości serotoniny, jednego z hormonów szczęścia. Człowiek szczęśliwy to człowiek bardziej aktywny, zatem więcej się rusza i jest bardziej zdeterminowany do zrobienia dla siebie czegoś pożytecznego. Na przykład do zadbania o siebie i o swoją dietę bogatą w witaminy i mikroelementy niezbędne do poprawienia kondycji płytki paznokciowej.

A co, poza dobrze skomponowaną dietą, można zrobić dla paznokci, aby szybciej rosły?

Sposoby na szybszy wzrost paznokci

Mówiliśmy już o przemianie materii oraz słońcu jako determinantach tego jak szybko rosną nasze paznokcie. Można podjąć dyskusję w jakim stopniu mamy wpływ na każdy z tych czynników. W końcu, charakterystyka metabolizmu jest uwarunkowana genetycznie. Z koeli żyjemy w takim klimacie a nie innym, więc na długą metę nie możemy istotnie zwiększyć ilości dostępnego nam światła słonecznego, mimo szczerych chęci. Dobrze skomponowana dieta to rozważne zachowanie, ale jedynie niektórzy mają tyle wytrwałości, aby się jej rygorystycznie trzymać. W takim wypadku możemy zalecić kilka bardziej praktycznych sposobów dających zadowalające efekty tak jak:

  • Wiosenna wizyta w Nail Barze Easy Nails w Warszawie lub we Wrocławiu – od tego warto zacząć, ponieważ nasze specjalistki od manicure i pedicure fachowym okiem ocenią kondycję paznokci i zalecą sposób dbania o nie w zależności od indywidualnych potrzeb klienta. Podpowiedzą też, w jaki sposób skutecznie troszczyć się o otoczenie paznokcia, a więc o skórki przy płytkach i macierz paznokci oraz o skórę dłoni. To ważne, ponieważ wzrost paznokci przyspiesza się działając na żywe struktury odpowiedzialne za namnażanie się rogowaciejących komórek naskórka. Wniosek nasuwa się sam: im lepiej odżywione macierz, skórki i skóra na dłoniach, tym lepsze warunki do wzrostu paznokci.
  • Wcieranie w płytkę preparatów profesjonalnych lub tych, wykonanych w domu, które nawilżą lub natłuszczą płytkę i skórę dłoni oraz odżywią żywą macierz.
  • Masaż okolic macierzy paznokcia – poprawia ukrwienie tej okolicy, sprzyja szybkiemu rozprowadzeniu składników budulcowych oraz wspomaga wytwarzanie rogowaciejących komórek tworzących płytkę.
  • Moczenie paznokci i palców w odżywczych miksturach, np. z oliwy, cytryny i żółtka.
  • Zabezpieczanie dłoni przed działaniem środków czyszczących i chemicznych, których używa się podczas sprzątania lub zmywania – zazwyczaj silnie wysuszają nie tylko skórę dłoni, ale również płytkę.
  • Gimnastyka palców – przyspiesza krążenie krwi. A o to przecież chodzi, kiedy zależy nam na szybkim wzroście paznokci. Ważne: nie musisz uprawiać jogi na palcach, żeby gimnastyka zadziałała. Wystarczy, że w wolnej chwili będziesz zaciskać dłonie i rozluźniać je albo bębnić opuszkami palców po stole lub oparciu fotela.

UMÓW WIZYTĘ

W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno zabiegi dobrze znane i popularne jak i kosmetyczne nowości i hity. Zapraszamy wszystkie wielbicielki lakierów do paznokci – mamy w ofercie setki najmodniejszych i najpiękniejszych kolorów.

SKOMENTUJ WPIS

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *