Warszawa 22-258-58-32 | Wrocław +48 71 377 23 57

Podawaliśmy już na naszym blogu kilka sposobów na szybszy wzrost paznokci. W tym wpisie znajdziesz ich więcej. Wyjaśniamy też, co wspólnego mają słońce, nasz metabolizm, bębnienie palcami w blat stołu i szybszy wzrost paznokci.

Wszystko, co dobre dla paznokci, zaczyna się od przyspieszenia metabolizmu. A ten rusza z kopyta wraz z nadejściem wiosny. Krew, która żwawiej krąży w naczyniach, sprawniej rozprowadza po ciele składniki pokarmowe – również te, które biorą udział w tworzeniu płytki paznokciowej.

Słońce – fundament szybkiego wzrostu paznokci

Można śmiało powiedzieć, że korzystnego przyspieszenia wzrostu paznokci nie byłoby, gdyby nie coraz więcej słońca każdego wiosennego dnia. Dzięki słonecznemu ciepłu i blaskowi mamy więcej:

  • witamin i mikroelementów dostarczanych z pożywieniem obfitującym coraz bardziej w świeże warzywa, a z czasem i w świeże owoce;
  • witaminy D, która powstaje w organizmie pod wpływem promieniowania słonecznego, a jest potrzebna do wydłużania się paznokci;
  • energii, dzięki której chce się więcej ruszać (a dzięki temu szybciej płynie krew) – przypływ energii bierze się z kolei z pobudzenia ważnych gruczołów dokrewnych i zwiększenia ilości serotoniny, jednego z hormonów szczęścia. Człowiek szczęśliwy jest bardziej aktywny, zatem więcej się rusza i jest bardziej zdeterminowany do zrobienia dla siebie czegoś pożytecznego. Na przykład do zadbania o siebie.

A co, poza dobrze skomponowaną dietą, można zrobić dla paznokci, aby szybciej rosły?

Sposoby na szybszy wzrost paznokci

  • Wiosenna wizyta w Nail Barze Easy Waxing w Warszawie lub we Wrocławiu – od tego warto zacząć, ponieważ nasze specjalistki od manicure i pedicure fachowym okiem ocenią kondycję paznokci i zalecą optymalny sposób dbania o nie, dostosowany do konkretnego przypadku. Podpowiedzą też, w jaki sposób skutecznie troszczyć się o otoczenie paznokcia, a więc o skórki przy płytkach i macierz paznokci oraz o skórę dłoni. To ważne, ponieważ wzrost paznokci przyspiesza się, działając na żywe struktury odpowiedzialne za namnażanie się rogowaciejących komórek naskórka. Wniosek nasuwa się sam: im lepiej odżywione macierz, skórki i skóra na dłoniach, tym lepsze warunki do wzrostu paznokci.
  • Wcieranie w płytki preparatów profesjonalnych lub wykonanych w domu, które nawilżą lub natłuszczą płytkę i skórę dłoni oraz odżywią żywą macierz.
  • Masaż okolic macierzy paznokcia – poprawia ukrwienie tej okolicy, sprzyja szybkiemu rozprowadzeniu składników budulcowych oraz wspomaga wytwarzanie rogowaciejących komórek tworzących płytkę.
  • Moczenie paznokci i palców w odżywczych miksturach, np. z oliwy, cytryny i żółtka.
  • Zabezpieczanie dłoni przed działaniem środków czyszczących i chemicznych, których używa się podczas sprzątania lub zmywania – zazwyczaj silnie wysuszają nie tylko skórę dłoni, ale również płytkę.
  • Gimnastyka palców – przyspiesza krążenie krwi. A o to przecież chodzi, kiedy zależy nam na szybkim wzroście paznokci. Ważne: nie musisz uprawiać jogi na palcach, żeby gimnastyka zadziałała. Wystarczy, że w wolnej chwili będziesz zaciskać dłonie i rozluźniać je albo bębnić opuszkami palców po stole lub oparciu fotela.