Warszawa 22-258-58-32 | Wrocław +48 71 377 23 57
Zaznacz stronę

… nie oznacza to wcale, że brakuje mu męskiego pierwiastka. Bywa wręcz przeciwnie – co potwierdzają wypowiedzi kobiet, uważających, iż polakierowane męskie paznokcie są naprawdę sexi.

Kto sądzi, że lakiery do paznokci są zarezerwowane tylko dla żeńskiej części społeczeństwa, ten jest w błędzie (tak na marginesie: spodnie i krawaty też niegdyś wypadało nosić tylko mężczyźnie…). Czasy się zmieniają i mężczyźni – wiedząc o tym, że zadbane dłonie i paznokcie przyciągają kobiece spojrzenia jak magnesy oraz są wizytówką każdego pana – coraz chętniej męski manicure lub nawet pedicure kończą lakierowaniem płytek paznokciowych.

Lakiery na męskie paznokcie

Większość dostępnych w sklepach lakierów do paznokci dedykowana jest – w domyśle – przedstawicielkom płci pięknej. Jednak trend ten się zaczyna zmieniać i na rynku pojawiły się już lakiery wytwarzane z myślą o mężczyznach. Pierwsza męska linia lakierów do paznokci charakteryzowała się kolorystyką nawiązująca do lakierów nakładanych na karoserię samochodową: ciemne, metalizowane odcienie mają podkreślać męski charakter tych kosmetyków upiększających. Tyle w wielkim świecie.
A w Polsce?
Na ojczystym „podwórku” panowie decydują się najczęściej na bezbarwne lakiery. Bardziej odważni i lubiący eksperymenty malują paznokcie odcieniami cielistymi tylko z połyskiem lub perłowymi. Tak wymalowane paznokcie wyglądają bardzo naturalnie i elegancko, a przy tym intrygująco.

Męski manicure, czyli na przekór stereotypom

Czy lakierowanie męskich paznokci będzie tylko chwilową modą lub – jak było w przypadku noszenia spodni przez kobiety – na stałe zawita do rejestru zabiegów kosmetycznych dedykowanych panom, okaże się w ciągu najbliższych kilku lat. Na razie pewien odsetek mężczyzn przeciera szlaki. Czasem wspomagają ich w tym partnerki: kiedy malują same paznokcie rycerzom swoich serc lub kiedy okazują zachwyt na widok starannie wypielęgnowanych dłoni i polakierowanych paznokci mężczyzny albo zachęcają do skorzystania z pełnego manicure/pedicure podczas pobytu w salonie kosmetycznym.
Raz spróbować lakierowania paznokci nie zaszkodzi, a może się spodobać :-).

Easy Nails dla mężczyzn

Mężczyzna, przekraczając próg nail baru Easy Nails w Warszawie lub we Wrocławiu, może liczyć na kompleksową obsługę w zakresie manicure i/lub pedicure. Wyznajemy zasadę, że to klient decyduje o tym, z jakiej usługi i w jakim zakresie skorzysta. Ważne: zdajemy sobie sprawę, że konieczność dokonania wyboru najwłaściwszego koloru lakieru spośród kilkuset oferowanych w naszym salonie może być kłopotliwe (nawet część pań korzystających z naszych usług miewa z tym problem ;-)), dlatego jeśli mężczyzna zechce tradycyjny manicure zakończyć malowaniem paznokci, nasze kosmetyczki profesjonalnie doradzą przy wyborze optymalnego odcienia i rodzaju lakieru.
Jeśli jednak mężczyzna nie chce malować paznokci, ale jego nadrzędnym celem jest uzyskanie pięknej, szykownie wyglądającej płytki z naturalnym perłowym połyskiem, zawsze może skorzystać z manicure i pedicure japońskiego. Wypolerowane paznokcie z wtartymi weń pastą odżywczą i pudrem znakomicie wydobędą urodę dłoni i stóp eleganckiego, nowoczesnego mężczyzny.