Warszawa 22-258-58-32 | Wrocław +48 71 377 23 57

Płytki z grzybkiem?…

utworzone przez | wrz 11, 2015 | Blog | 0 komentarzy

Grzybicę paznokci „złapać” można szybko, ale jej leczenie może trwać miesiącami. Choroba najczęściej pojawia się na stopach, na paznokciu pierwszym i piątym – prawdopodobnie dlatego, że w tych miejscach stopy najczęściej stykają się z obuwiem. Zarazić można się nią praktycznie wszędzie tam, gdzie stopy narażone są na kontakt z wilgocią, zarodnikami grzybicy i gdzie może dochodzić do zranień naskórka i skóry. Czy w gabinetach kosmetycznych również?

Tak, ale tylko w takich, gdzie z higieną i bezpieczeństwem sanitarnym personel jest na bakier. W Polsce raczej takich salonów nie znajdziecie, bo wszystkie placówki, w których wykonywane są zabiegi kosmetyczne, muszą spełniać rygorystyczne wymogi norm i okresowo są kontrolowane przez uprawnione do tego instytucje. Niemniej, jako że najlepszym sposobem na grzybicę jest zapobieganie zakażeniu, wchodząc do salonu warto ocenić czystość pomieszczenia, przyjrzeć się przyborom i pracy kosmetyczek. Jeśli cokolwiek nas zaniepokoi, lepiej zrezygnować z wykonania zabiegu manicure lub pedicure w tym miejscu.
Nasz pedicure bar w Warszawie i Wrocławiu szczyci się zachowaniem odpowiednich standardów.  Dla nas higiena jest priorytetem zajmującym taką samą pozycję, jak troska o zadowolenie Klientów. Zerknijcie do wpisu na naszym blogu zatytułowanego „O higienie w naszych salonach akapitów kilka”, a poznacie technologię, dzięki której zapewniamy bezpieczeństwo zdrowotne naszym Klientom.

Grzybica  – obraz na paznokciu

Paznokieć zarażony grzybicą staje się najpierw białawy, potem żółknie, a z czasem brązowieje. Dochodzi też do rozwarstwienia się i łuszczenia płytki. Schorzenie wywołane jest przez dermatofity. Wrota zakażenia to uszkodzona płytka paznokcia lub też zraniony naskórek w okolicach płytki. Zarodniki grzybów przedostają się tą drogą pod płytkę i – znajdując tam idealne warunki do rozwoju: ciepło, zacisznie i najczęściej wilgotno – w dość krótkim czasie od zarażenia wywołują symptomy choroby.

Grzybica paznokci – co pomaga, a co szkodzi?

Ryzyko zarażenia grzybicą paznokci rośnie, jeśli:
– nie wyciera się skóry do sucha, szczególnie pomiędzy palcami;
– korzysta się z cudzych butów, skarpetek czy ręczników;
– w saunie, na kąpielisku nie nosi się klapków;
– korzysta się z manicure i pedicure w miejscach nieprzystosowanych do przeprowadzania tego typu zabiegów, bądź zabiegi te wykonywane są przez osoby nieposiadające odpowiednich kwalifikacji i niewysterylizowanym sprzętem.

Manicure i pedicure podczas terapii

Grzybicę paznokci leczy się farmakologicznie. Z uwagi na to, że leki podawane są również drogą zewnętrzną, aby zwiększyć skuteczność ich wchłaniania, warto zrezygnować z malowania paznokci na czas trwania terapii oraz zadbać o okresowe szlifowanie płytki paznokciowej. Zeszlifowanie płytki raz na 2-4 tygodnie spowoduje, że środki lecznicze aplikowane na paznokieć będą miały do pokonania cieńszą warstwę rogową i skuteczniej zadziałają tam, gdzie faktycznie rozwija się grzybica, czyli pod płytką. Po wyleczeniu grzybicy paznokcie warto poddać zabiegom manicure i pedicure japońskiego, ponieważ świetnie regenerują i odżywiają płytkę nadwyrężoną działaniem grzyba i zwalczających go leków.

UMÓW WIZYTĘ

W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno zabiegi dobrze znane i popularne jak i kosmetyczne nowości i hity. Zapraszamy wszystkie wielbicielki lakierów do paznokci – mamy w ofercie setki najmodniejszych i najpiękniejszych kolorów.

SKOMENTUJ WPIS

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *