Warszawa 22-400-25-29 | Wrocław 71-34-34-100

W nail barach Easy Nails nie ma miejsca na ksenofobię. Jesteśmy otwarci na świat i zagraniczne nowości – pod warunkiem, że będą służyć poprawie urody dłoni i stóp. To dlatego w ofercie umieściliśmy manicure francuski i japoński. A o brazylijskim już słyszeliście?

 

Z manicure jest jak z doborem stroju: każdy nadaje się na inną okazję. Podpowiadamy, kto i kiedy powinien skorzystać z konkretnej metody upiększania wyglądu dłoni i paznokci.

Manicure i pedicure francuski – szyk

Subtelny, stonowany, klasyczny, bez ekstrawagancji, niezwykle elegancki i choć skromny, to bardzo efektowny, idealny do pracy i na okazje wymagające perfekcyjnego, schludnego wyglądu – tak można by scharakteryzować manicure francuski. Pasuje do każdej dłoni i każdego kształtu paznokci – szczególnie jednak do tych, które opiłowane zostały w kształt łagodnego półksiężyca lub w trapez o zaokrąglonych kantach. Z racji tego, że paznokcie pokrywane są transparentnym lakierem w odcieniach pasteli i bieli, płytka, skórki i sam paznokieć muszą być idealnie czyste i zdrowe. Jeśli ich wygląd jest daleki od doskonałości, dłonie i stopy warto poddać zabiegom manicure i pedicure terapeutycznego. W naszej ofercie dostępne są opcje z malowaniem paznokci lub bez malowania – wtedy po zakończeniu procedur przywracających skórze i paznokciom siły witalne i zdrowy wygląd można zdecydować się na malowanie w stylu francuskim.

Manicure i pedicure japoński – naturalność

To jedyny rodzaj zabiegów, w którym lakier do paznokci jest produktem zbędnym. Nie ma od niego lepszego sposobu na uwydatnienie piękna płytek paznokciowych bez malowania; i co istotne: można go również potraktować jak zabieg tylko i ściśle terapeutyczny.
Panuje przekonanie, że nanoszenie odżywczych preparatów na martwe struktury ciała (a do takich zaliczana jest twarda, rogowa płytka paznokcia), mija się z celem, ponieważ i tak składniki tego środka nie poprawią stanu komórek, które nie są żywe. Nic bardziej mylnego! Wcieranie odżywczej pasty bogatej w witaminy, minerały i z dodatkiem wosku pszczelego działa na płytki (martwe przecież) niczym panaceum. Kto raz wypróbował manicure japoński, wie, jak oszałamiającego, a jednocześnie eleganckiego efektu może się spodziewać. Ot, niewymuszona naturalność w pełnej krasie dla wymagających.

Manicure i pedicure brazylijski – odżywienie

Kiedy french manicure robił oszałamiającą karierę, brazylijska metoda na upiększenie wyglądu dłoni i stóp była znana chyba tylko elegantkom podlegającym pod rządy w stolicy tego kraju – Brasilii, lub zamieszkującym tętniące życiem Rio de Janeiro. Obecnie manicure francuski to kanon, a brazylijski zaczyna powoli wchodzić na salony. Osiągnięte dzięki niemu efekty nie różnią się od manicure japońskiego i francuskiego: paznokcie hybrydowe po tym zabiegu zdecydowanie zyskują na urodzie, ale przede wszystkim na kondycji – ponieważ główną rolą manicure brazylijskiego jest odżywienie płytki. Bliżej mu pod tym względem do funkcji manicure SPA lub terapeutycznego (czyli tych zabiegów, które cieszą się niezwykłą popularnością klientów Easy Nails chcących przywrócić w krótkim czasie swoim dłoniom pełen blask urody) niż do zabiegów nakierowanych na użycie lakierów.
O tym, na czym dokładnie polega manicure brazylijski, przeczytacie wkrótce na naszym blogu.