Warszawa 22-258-58-32 | Wrocław +48 71 377 23 57

Sekrety kąpieli glicerynowej

utworzone przez | paź 6, 2016 | Polecane | 0 komentarzy

Masz świadomość, że jeśli oczyszczasz dłonie silnie działającymi środkami myjącymi, szkodzi to skórze. A wiesz, jak zareagują na to paznokcie? Wprawdzie płytka paznokciowa to twór martwy, ale już macierz, z której wyrasta rogowa warstwa, jest jak najbardziej żywa. Na szczęście jest gliceryna. I są nail bary Easy Nails.

W naszych nail barach w Warszawie i we Wrocławiu na wysuszoną skórę dłoni i w celu poprawy wyglądu płytki paznokciowej polecamy kąpiel parafinową, ale kąpiele w glicerynie też wywołują spektakularne wręcz efekty. Wybór zabiegu podyktowany jest silnymi właściwościami nawilżającymi  parafiny oraz gliceryny.

Gliceryna – mistrzyni higroskopijności

Codziennie przynajmniej kilkakrotnie myjesz ręce; co najmniej, bo niektórzy – z racji wykonywanej pracy – myją je nawet kilkadziesiąt razy na dobę i stosują do tego nie tylko powszechne w użyciu mydła twarde albo płynne, ale również detergenty i środki dezynfekujące. Skóra dłoni po takim traktowaniu wygląda coraz gorzej; płytki paznokci też. Wiedz, że nawet, jeśli stosujesz super łagodne mydełka, nie uchroni cię to przed wysuszeniem wierzchniej warstwy ciała. Przyczyna tego jest prosta: każde mydło narusza ochronną powłokę lipidową skóry.

Teoretycznie można temu zapobiec, smarując każdorazowo po myciu ręce kremem. Nie zawsze jest to możliwe i zazwyczaj przynosi efekty do następnego mycia rąk. Gliceryna działa skuteczniej: dzięki swoim silnym właściwościom higroskopijnym efektywnie wiąże i zatrzymuje wodę zawartą w otoczeniu i w głębszych warstwach naskórka. W dodatku wiązanie wody jest na stałe.

Glicerol – nawilżający alkohol

Chemicznie gliceryna jest alkoholem – to najprostszy alkohol trójwodorotlenowy. Wygląda jak syrop: jest bezbarwna, lepka i gęsta. A do tego specyficznie tłusta, ale czuje się to inaczej, niż np. tłustość smalcu czy oleju. Jej właściwości nawilżające wynikają z bardzo wysokich wskaźników:

  • hydrofilowości, czyli zdolności do łączenia się z cząsteczkami wody;
  • higroskopijności, czyli zdolności do wchłaniania cząstek wody.

W kosmetologii zaliczana jest do humektantów i jej rolą (jak każdego innego humektantu) jest zwiększenie zasobów wody w warstwie rogowej naskórka. Oznacza to, że dzięki glicerynie skóra stanie się lepiej nawilżona, miękka i jednocześnie elastyczna oraz napięta.

Wszystko jest dobre, jeśli stosować to z umiarem, bo nadmiar może tylko zaszkodzić. Zasada ta dotyczy także gliceryny – najskuteczniejsza jest, kiedy stosuje się ją w stężeniu 3-25 proc. Wyższe stężenia doprowadzają do odwodnienia skóry.

Domowa kąpiel glicerynowa i maseczka

Najlepsze efekty wynikające ze stosowania kąpieli dla dłoni  osiągnie się podczas zabiegu z oferty nail baru Easy Nails, ale jeśli z jakichś powodów nie możesz z niego skorzystać u nas, możesz samodzielnie w domu przygotować jego odpowiednik.

Kąpiel glicerynowa

Przygotuj miskę ciepłej wody. Wlej do niej 4 łyżki gliceryny. Możesz dodać sok z cytryny. W tym roztworze zanurz czyste dłonie i trzymaj przez ok. 15 minut. Po tym czasie osusz dłonie i ciesz się gładką i nawilżoną skórą.

Maseczka glicerynowa

Wymieszaj glicerynę z sokiem z cytryny. Rozsmaruj na skórze dłoni i pozostaw na 10 minut. Po tym czasie zmyj maseczkę i nałóż dobry krem odżywczy do rąk.

UMÓW WIZYTĘ

W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno zabiegi dobrze znane i popularne jak i kosmetyczne nowości i hity. Zapraszamy wszystkie wielbicielki lakierów do paznokci – mamy w ofercie setki najmodniejszych i najpiękniejszych kolorów.

SKOMENTUJ WPIS

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.