Warszawa 22-258-58-32 | Wrocław +48 71 377 23 57

Manicure Ombre – Stały Trend w Stylizacji Paznokci w Warszawie i Wrocławiu

utworzone przez | kw. 26, 2021 | Blog, Manicure | 0 komentarzy

Mówi się, że trendy powracają niczym bumerang, naszym zdaniem niektóre z nich w ogóle nie wychodzą z mody!
Tak właśnie jest z motywem ombre na paznokciach. Nieustannie zachwyca zarówno w zachowawczej stylizacji baby boomer, jak i w bardziej szalonej wersji w kolorze.
Efekt ombre to idealny sposób na stworzenie efektownego manicure na różne okazje.

Ombre czyli gra cieni

Słowo „ombre” pochodzi z języka francuskiego i oznacza cień .
Technika ta najczęściej kojarzona jest z trendem w stylizacji włosów, polegającym na przejściu koloru ciemniejszego u nasady włosów w jaśniejszy na końcach. Stopniowe przechodzenie jednego koloru w drugi świetnie sprawdziło się również w przemyśle modowym oraz w stylizacji paznokci.
Metoda ombre daje nam nieskończenie wiele możliwości stworzenia oszałamiających połączeń kolorów.

Technika malowania

Ombre Manicure, zwany też Ombre Nails lub Gradient Nails to technika malowania paznokci bazująca na półcieniach i stopniowym przechodzeniu jednego koloru w drugi.
W takim połączeniu przepięknie będą wyglądać pastelowe czy też neonowe kolory. Ciemne tony zyskają głębię koloru i nutę tajemniczości.  Kolory możemy łączyć dowolnie, na zasadzie podobnych odcieni, na zasadzie kontrastu lub skojarzeń. Wszystko zależy od naszych upodobań i nastroju. Kluczowe w stylizowaniu paznokci metodą ombre jest subtelne przejście pomiędzy kolorami. To właśnie delikatne łączenie się barw, dyskretne przenikanie się i łączenie zapewniło tej metodzie stylizacji paznokci taka popularność.

Trochę szaleństwa w Twoim manicure

Ombre Manicure to pomysł dla znudzonych ciągłą poprawnością manicure, bo oprócz stopniowania gradacji na każdym paznokciu, oferuje też gamę różnokolorowych lakierów w obrębie całej dłoni. To powód, dla którego Ombre Nails nie jest nudny, wprowadza do procesu zdobienia paznokci odrobinę szaleństwa i indywidualizmu.

Ombre można wykonać zarówno poziomo, jak i pionowo, przy użyciu gąbeczki, jak i pędzelka. Nic nie stoi także na przeszkodzie, żeby użyć do niego nie tylko lakierów, ale i pyłków.
Dwukolorowa klasyka czy wielobarwne wariacje? Ograniczeniem jest w tym momencie jedynie wyobraźnia.

Manicure ombre krok po kroku

W przypadku najbardziej klasycznego ombre poziomego kolejność czynności wygląda następująco:

1. Na początku płytka paznokciowa musi zostać odpowiednio przygotowana – trzeba więc ściągnąć stary lakier, skrócić lub nadać kształt płytce paznokciowej, odsunąć lub wyciąć skórki. Oczyścić i odtłuścić powierzchnię paznokcia.
2. Na tak przygotowaną powierzchnię nakłada się bazę.
3. Po jej utwardzeniu nakładany jest lakier w wybranym kolorze stanowiącym tło dla naszej stylizacji. Warstwy koloru nakłada się cienko, po każdej kolejnej utwardzając.
4. Kolejny krok to nałożenie lakieru którym chcemy nadać efekt cieniowania – dozowany jest on jednak tylko przy brzegu płytki paznokciowej.
Pierwsza warstwa tego koloru rozprowadzana jest na powierzchni paznokcia tak, aby powstało wspomniane już płynne przejście jednego koloru w drugi. Jedne manicurzystki wykorzystują na tym etapie pędzelek, inne – gąbeczkę, którą stemplują paznokieć miejsce przy miejscu, rozprowadzając w ten sposób lakier. Nasze stylistki w Easy Nails potrafią korzystać z różnych technik, aby uzyskać perfekcyjne przejście kolorów. Kiedy lakier jest już idealnie rozprowadzony na płytce, utwardza się go, a następnie nakłada kolejne warstwy tak aby uzyskać odpowiednie rozmycie i nasycenie koloru przy wolnym brzegu.
5. Na koniec paznokieć pokrywany jest topem i przecierany wacikiem z cleanerem, natomiast na skórki aplikowana jest oliwka..

Nie wiesz jakie kolory będą dobrze, ze sobą współgrać? Boisz się że efekt końcowy nie będzie dla Ciebie zadowalający? Nie ryzykuj działając na własną rękę, to nie takie proste jak się może wydawać. Zaufaj naszym stylistkom paznokci i z czystym sumieniem oddaj się w ich wprawne ręce.

UMÓW WIZYTĘ

W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno zabiegi dobrze znane i popularne jak i kosmetyczne nowości i hity. Zapraszamy wszystkie wielbicielki lakierów do paznokci – mamy w ofercie setki najmodniejszych i najpiękniejszych kolorów.

SKOMENTUJ WPIS

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.