Warszawa 22-258-58-32 | Wrocław +48 71 377 23 57

Manicure wiosna 2019 – tylko modnie kwitnące paznokcie!

utworzone przez | mar 11, 2019 | Polecane, Blog, Manicure | 0 komentarzy

Już za chwileczkę, już za momencik… wiosna przed nami! Co przyniesie? Między innymi: kwitnące paznokcie. Ale uwaga: jeśli będą to paznokcie pokryte kwiatowymi printami, to świetnie, natomiast jeśli paznokcie będą kwitnąć białymi plamami – to już gorzej. Czy da się pogodzić najnowszy manicure z bielactwem paznokci?

Tak, pogodzić można, ale trzeba do tego podejść z głową. Kiedy bowiem mamy kwitnące paznokcie będące efektem schorzenia określonego fachową nazwą leukonychia, staranny manicure jest jednym z zaleceń profilaktycznych. Z drugiej strony – ów staranny manicure na chorobowo kwitnące paznokcie jak najbardziej może nawiązywać do kwiatowych i roślinnych motywów, które wiosną będą jednym z najmodniejszych trendów. Ale po kolei.

Kwitnące paznokcie, czyli leukonychia

Leukonychia to inaczej bielactwo paznokci. Jest jedną z najczęściej występujących przypadłości, które szkodzą wyglądowi płytki paznokciowej. Charakteryzuje się występowaniem białych przebarwień na paznokciu w postaci pojedynczych kropek, które mogą skupiać się czasami w większe ogniska, przyjmować postać prążków albo pasków. Przy znacznie nasilonym bielactwie paznokci plamy mogą zajmować też większą część płytki.

„Kwitnienie paznokci” możemy dziedziczyć, ale również nabywać. Co ciekawe, tylko te zmiany, które znajdują się w macierzy paznokcia, zasługują według dermatologów na miano leukonychii prawdziwej.

Kiedy paznokcie „kwitną”, a przyczyną tego stanu nie jest kolorowy lakier na płytce lecz białe plamki, należy przyjrzeć się diecie i zdrowotnej kondycji organizmu. Może bowiem w menu być za mało żelaza, soli mineralnych, witamin, a czasem także i białka. Białe plamki mogą pojawić się również w wyniku zatrucia metalami ciężkimi lub po chemioterapii.

Z kwitnącymi paznokciami na wiosnę możemy zetknąć się częściej, gdyż jest to okres, kiedy w organizmie brakuje witamin i minerałów. Warto wtedy sięgnąć po suplementy diety, których działanie wycelowane jest w poprawę kondycji płytki paznokciowej.

Kwitnące paznokcie, czyli kwiatowe i roślinne manicure 

To znacznie bardziej estetyczna odmiana „kwitnienia” paznokci. Bardzo zresztą na topie, gdyż jednym z wiodących trendów w odniesieniu do paznokci na wiosnę są właśnie roślinne motywy – tworzone w różnorakich zestawieniach kolorystycznych. Tu liście mogą być kolorowe, a kwiaty – zielone.

W trendach manicure hybrydowego (Wrocław i Warszawa) poza kolorowymi motywami rodem z królestwa flory pojawiają się również inne ciekawe pomysły:

  • Barwne końcówki lub obwódki – płytka paznokciowa jest pomalowana najczęściej na jednolity kolor, za to końcówka paznokcia, jego bok lub boki, albo też cały jego obwód pomalowane są lakierem w innym, zazwyczaj mocno kontrastowym kolorze.
  • Paznokcie jak płyty CD – płytka pokryta jest lakierem w kolorze srebrnym albo półprzeźroczystym hologramem. Z kolei końcówki paznokci pomalowane są na metaliczny, charakterystyczny turkusowo-niebieski kolor, bliźniaczo podobny do tego, jaki znajduje się na obwodzie płyt CD.
  • Cieniowane końcówki – mogą być w tym w samym kolorze, co reszta płytki lub w dopełniającym się odcieniu. Powstają w ten sposób ciekawe zestawienia, na przykład zieleni nieprzeźroczystej i pół transparentnej, bądź kultowego koloru nude przechodzącego w przydymiony róż.
  • Wzorki – tu panuje pełna dowolność: od abstrakcji w stylu kubistycznego Picasso poprzez motywy panterek czy rysunki imitujące linie stworzone przez cienkopisy.
  • Baby Boomer Wrocław – tak zwany rozmyty french
  • Motywy bajkowe – Krecik, Kaczor Donald, Myszka Miki… i wiele innych.

Ważne: nie wychodzą z mody klasyczne kolory w postaci beżów, ecru oraz czerwieni (ta akurat na na wiosnę 2019 jest w świeżych malinowych i koralowych odcieniach).

UMÓW WIZYTĘ

W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno zabiegi dobrze znane i popularne jak i kosmetyczne nowości i hity. Zapraszamy wszystkie wielbicielki lakierów do paznokci – mamy w ofercie setki najmodniejszych i najpiękniejszych kolorów.

SKOMENTUJ WPIS

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.